WWE Royal Rumble 2012

RAW, SmackDown, NXT, dive, superstaruri si PPV-uri !

Moderator: Sylar.

Re: WWE Royal Rumble 2012

Postby CageChristian » 30 Jan 2012, 16:22

Şi-a luat @%#$^. Acum promo-urile lui, toate teas-urile sunt 0. Mă piş încă o dată pe cel care a venit cu ideea cu Sheamus câştigător, dar probabil că face Bryan turn şi Sheamus face, în ME la WM.
2012
CageChristian
Campion

User Title: Del1

Postby Add94™ » 30 Jan 2012, 17:16

Spoiler: show
Royal Rumble Match :
1. Ma asteptam ca nr.30 sa fie Christian . Nu am nimic cu Big Show , chiar e unu' din favoritii mei , dar am fost putin dezamagit cand am vazut ca el e ultimul intrat in meci
2. La final cand au ramas Big Show , Randy Orton , Jericho si Sheamus ma gandeam ca primul eliminat o sa fie Sheamus
3. Foarte buna prestatia lui Cody Rhodes / The Miz
4. Ma asteptam ca Wade Barrett sa reprezinte ceva in acest meci ...

Cena vs Kane - sincer habar'nam unde duce feudul asta , mai sunt 70 de zile si Cena se lupta cu The Rock la WrestleMania ... Normal ar trebui ca feudul dintre Cena si Kane sa se termine cat mai curand

DB vs Mark Henry vs The Big Show - cel mai bun meci al serii dpmdv . Cred ca Daniel Bryan o sa se lupte cu Sheamus la Wrestlemania .

Cm Punk vs Dolph Zigler - un meci destul de bun . Sunt curios cu cine se va lupta Punk la Elimination Chamber .

Nota : Mie personal mi-a placut show'ul . A fost un RR match atractiv , castigator surpriza + alte 3 meciuri foarte bune
Once in a LifeTime
Add94™
El Galactico

User Title: Best Wfan's Heel

Postby John_Cena » 30 Jan 2012, 17:45

Spoiler: show
Steel Cage Match-Meci bunicel, cu rezultat asteptat.S-au bazat mai mult pe duelul dintre Show si Bryan, ceea ce a fost bine.Va continua feudul intre ei pana la EC, pentru ca mai apoi Bryan sa aiba un meci cu Sheamus la Mania.

Punk Vs Ziggler-Era clar ca o sa castige Punk, insa ma asteptam ca Johnny sa intre putin mai mult in actiune.Astept sa vad ceea ce au pregatit bookerii pentru show-ul de asta seara in ceea ce-l priveste.

Cena vs Kane-Rezultat asteptat.Era aproape sigur ca se va termina No Contest sau DQ, pentru a incheia feudul intre cei 2.Cena cred ca se va implica pentru EC, dupa care va incepe constructia meciului cu Rock.In ceea ce-l priveste pe Kane, cred ca va continua feudul cu Zack si, cine stie, poate vedem un meci intre cei 2 la Mania.

Royal Rumble Match-Chiar nu ma asteptam la asta.Eram 99,99% convins ca va castiga Jericho.Acum nu pot decat sa ma gandesc ca i-au pregatit un meci maret pentru Mania si ma duce gandul la unul cu Taker.Vom vedea ce se va intampla, insa ar fi AWESOME.Despre meci, ce pot sa spun, mie in mare mi-a placut.A avut cam tot ce ar fi trebuit sa aiba un meci de asemenea fel.Am fost putin dezamagit la nr.30, insa meciul a fost bunicel, cu cateva momente memorabile.
Image

Intrebari:http://forum.wfan.ro/john-cena-t2148.html

2 Times WFAN Football Predictions Champion!!
John_Cena
Mr. President

User Title: JC

Postby nykaudi08 » 30 Jan 2012, 18:08

-- Talk at last night’s Royal Rumble pay-per-view was that there will be a big payoff angle between Kane and John Cena at the Elimination Chamber pay-per-view next month.
Image
nykaudi08
Midcarder

Postby Darklight » 30 Jan 2012, 18:37

Cand s-a stins lumina la intrarea lui Jericho am crezut pentru cateva secunde ca este Taker.
Image
Darklight
Campion

User Title: 743

Postby Bob Marley™ » 30 Jan 2012, 19:58

PPV-ul a fost decent overall :

- Meciul pentru centura mondiala oricum nu putea sa dureze mai mult din moment ce atat Big Show cat si Mark Henry sunt accidentati.A avut cateva spot-uri interesant insa a fost putin plictisitor.Ceea ce conteaza e ca Bryan a iesit din angle-ul cu Big Show si Henry care nu prea mai au ce cauta in ME.

- La inceput am dat skip la meciul cu dive, insa dupa ce am terminat de urmarit PPV am dat inapoi si am aflat ca a fost probabil cel mai bun meci de care a avut parte divizia de cateva luni bune.In nici un caz nu a fost un meci memorabil insa Beth Phoenix a arat bine si asta conteaza foarte mult din moment ce se pare ca va incepe un feud cu Kharma.Sunt incerezator ca daca vor primi macar 10 minute ar putea scoate un meci foarte bun la 'Mania.

- Mai frate dar chiar nu se pot abtine sa sa-l tine pe Ryder departe de story-ul asta.Meciul cam incet si plictisitor pe alocuri.Important e faptul ca nimeni nu a fost ingropat insa finalul a fost sh*t, story-ul nu a avansat de loc si se pare ca vor mai trage de timp pana se intoarce Rocky sa inceapa build-ul pentru 'Mania.

- Inca un squash cu Brodus Clay.Meh, as fi vrut sa-l vad in meciul royal rumble insa se pare ca nu a mai avut loc.La fel si McIntyre, sper sa incheie story-ul lui cat mai curand pentru ca sta pe loc de prea multa vreme.Nu prea avea un meci de genul asta ce sa caute la un PPV, mai ales la Rumble insa trebuia sa-l puna pe Brodus over in continuare si daca-l bagau in battle royal probabil ca era eliminat prea repede.

- Nu inteleg de ce nu au putut sa le dea macar 20 de minute celor doi.Ceea ce am primit a fost 10 minute de wrestling si 4 minute de nonsens.Implicarea lui Laurinitas nu a insemnat nimic si am impresia ca finalul a fost botch-uit.Asta ar fi fost un ME reusit de RAW insa ma asteptam la mai mult de la cei doi la aici.Meciul a fost bun cat a durat.

- Multi ar spune ca promo-urile cu Rocky si Cena au luat prea mult din timpul show-ului si intr-un fel sunt de acord din moment ce meciul dintre Punk si Ziggler ar mai fi meritat cel putin inca 5 minute insa trebuiau sa inceapa sa promoveze ME-ul de WrestleMania.

Meciul Royal Rumble a fost foarte reusit :

- No Hornswoogle and Cena Sh*t
- Au bagat cam prea multi veterani insa i-au lasat ceva timp in ring si in felul asta cand au fost eliminati de oameni precum Rhodes, Miz sau Barrett a contat foarte mult
- Chiar daca Barrett a fost putin dat la o parte Cody si Miz au rezistat foarte mult ceea ce e bine pentru companie
- Kofi Kingston FTW, spot-ul lui a fost mult mai tare decat cel a lui Morrison de anul trecut
- The Cobra meets MR Socko

"Chiar daca imi pare rau ca nu i-au dat lui Jericho victoria trebuie sa recunosc ca Sheamus merita sa castige.De la SummerSlam incoace il tot construiesc, e cat se poate de over chiar daca nu are un feud stabil de ceva vreme si va trebui sa care compania in viitor.Jericho s-a intors ca sa-l puna over pe Punk iar in vara va incepe un nou turneu cu formatia sa deci chiar daca (,) castiga rumble-ul oricum pierdea la 'Mania.Intradevar merita o victorie in palmares insa victoria lui Sheamus va ajuta compania mai mult."
Image
Bob Marley™
Campion

User Title: Smoker

Postby TyG3R » 30 Jan 2012, 20:18

Cissenho ™ wrote:Eu sper sa revina RVD, dar sunt sanse mici . :(
Mi-a placea sa-l vad pe Cena printre ultimii 5 in ring si sa vina The Rock (Care nu e in meci) sa-l elimine. :mrgreen:

RVD este inca sub contract cu TNA-ul. Doar Stifi le stie pe toate..
Skylar Grey
TyG3R
VIP

Postby Shocker » 30 Jan 2012, 20:37

Sincer mi-a placut acest Royal Rumble.

Daniel Bryan(C) vs Mark Henry vs Big Show - Steel Cage Match for WH Title.
Inca mai amana turn heel-ul. Meciul a fost decent, nu a durat destul de mult, 10 minute poate si din cauza faptului ca Big Show si Mark Henry sunt accidentati. Sper ca la urmatorul Smack, Bryan sa faca turn-ul. Sunt curios ce se va intampla cu acesta la Elimination Chamber.

Kane vs John Cena
Meciul a fost cat de cat bun. Era destul de clar ca se va termina intr-u Double DQ / Double Countout. Segmentul cu Ryder a fost foarte bun. Acest meci este un build-up pt. ce va urma intre cei 2. La Elimination Chamber isi vor incheia feud-ul deoarece Cena va trece la treaba cu Rock. Ma intreb ce va urma pt. Kane dupa feud-ul cu Cena...

CM Punk vs Dolph Ziggler
Nu a fost cel mai stralucit meci dintre cei 2. Au fost altele mai bune, dar totusi a fost OK meciul. Ma asteptam sa dureze mai mult. Laurinitas nu a facut un screwjob cum se astepta toata lumea. Probabil va disparea la RAW-ul urmator cand vine Triple H si il "va evalua". Poate face ceva si cu Punk, Hunter, cu toate ca meciul intre Punk si Y2J a picat la 'Mania si se zvoneste ca va fi un meci intre Punk si Triple H pt. titlul WWE.

Royal Rumble Match!
A fost o mare surpriza. WWE a dat o palma mare tuturor care se laudau ca stiau sigur ca va castiga Jericho sau Randy Orton. Sheamus a fost destul de over in ultima perioada si de cand a facut turn face-ul a fost promovat destul de bine. Sper ca de data aceasta castigatorul Rumble-ului sa ia titlul la Wrestlemania. Pentru Jericho probabil tot va urma ceva frumos, poate un meci cu Taker la Wrestlemania. + Sheamus a primit un pop comparabil cu cel a lui Jericho si Randy Orton. The Miz si Cody Rhodes foarte buni in acest RR Match. Ma asteptam sa il tina mai mult timp pe R-Truth... Nici cu Wade Barrett n-au facut mare lucru. Iar se intoarce Khali !? E al 3-lea rumble consecutiv cand face un return. Macar a revenit Kharma ! Sper sa inceapa un feud cu Beth Phoenix. A fost si enteirtainment a avut toate cele. Pacat de nr. 30... a dezamagit pe toata lumea cand a intrat Big Show. Sincer ma asteptam la o revenire tare, gen : Undertaker, Christian or Brock Lesnar.

Vom vedea la RAW si Smackdown mai multe amanunte despre Sheamus, Kane/Cena, CM Punk, D-Bryan(sper sa faca turn-ul), Barrett, Orton etc.
Sunt Mişu , îmi place sticla şi pixu , haşu , boscheţi şi tufişuri
Îmi place adevărul , nu halesc minciuni
Shocker
Campion

User Title: Freestyle

Postby Style » 30 Jan 2012, 20:54

Daniel Bryan vs Mark Henry vs Big Show - Destul de slab meciul . Nu a avut nimic deosebit si s-a terminat relativ repede .. finalul si castigatorul destul de previzibile .

John Cena vs Kane - Nu a fost cine stie ce , la fel cum este si feud-ul . Feud-ul asta n-are nicio directie , probabil este pus doar ca sa-l frece pe Cena inainte de WM.

Drew McIntyre vs Brodus Clay - Parerea mea ca cei din conducere sunt cretini . In loc sa-i bage pastia in Rumble , au bagat 3 comentatori , 1 femeie(deja devine plictisitoare chestia asta) , 1 ring-announcer si 2 wrestleri ce au mai avut un meci inainte . BTW , Brodus este un grasan overrated.

CM Punk vs Dolph Ziggler - Meci bun , insa prezenta lui Laurinitis a fost cam de umplutura , ma asteptam sa influenteze cumva finalul .

Royal Rumble - Aici sunt mai multe chestii de zis .. as incepe cu faptul ca nu a fost nicio "surpriza" in adevaratul sens in lista participantilor . Cody si Miz au facut o fata buna , primul mi se pare ca a eliminat cei mai multi oameni in Rumble . Santino si Foley au fost destul de funny in prima parte , iar spot-ul lui Kofi a fost misto . Acum trecem la partile negative :
- Campionii Tag-Team au fost tratati ca niste jobberi , Epico a fost eliminat in cateva secunde , iar Primo nu cred ca a rezistat mai mult de 2 minute . E bataie de joc , adica pe Usso il lasi sa stea vreo 10 minute si pe campionii Tag-Team ii arunci in cateva secunde?
- 3 comentatori? Serios? Chiar nu mai aveau pe cine sa aduca? Aveau din ce alege : Yoshi Tatsu , William Regal , Tyson Kidd , Ted DiBiase ( asta de ce a lipsit? din cauza "accidentarii" la mana?) , Manson Ryan , Goldust , McIntyre ..
- Momentul cu Ricardo Rodriguez , Justin Gabriel si Mick Foley a fost penibil . La un moment dat nu mai stiai cine cu cine se bate..
- Wade Barrett nu a facut nimic , decat o eliminare (eu chiar am prevazut-o) . A fost eliminat de omul pe care il accidentase , ca pe un nimic !
- Si ca intr-un final Sheamus sa castige ! Genial ! Nu am nimic cu irlandez , chiar imi place .. dar totusi sa castige Rumbleul? De ce? Pentru ca este ca dracu de overrated si probabil ca are niste pile la conducere? La final ma asteptam ca Jericho sa se fereasca de Brogue Kick si sa-l arunce..

* PPV slab , sub asteptari si nu ma refer doar la meciul Rumble..

@Shocker : O palma nu inseamna si un lucru bun.. Cu toate ca Jericho era considerat castigator , tot era mai bine(aici zic din punctul de vedere al multora dintre fani) Nu cred ca si-a dorit cineva ca Sheamus sa castige in mai mare masura ca si Jericho.
Image
Style
moderator

User Title: Phenomenal

Postby Shocker » 30 Jan 2012, 21:05

^ Stiu, si eu mi-as fi dorit sa castige Jericho. Dar n-a fost sa fie... Sper sa nu piarda Sheamus la 'Mania.
Shocker
Campion

Postby John_Cena » 30 Jan 2012, 21:13

Jericho are pregatit ceva BIG, probabil un meci cu Taker desi nu bag mana in foc pentru asta......
Image

John_Cena
Mr. President

Postby Nмс » 30 Jan 2012, 21:33

Tot va aud pe aici ca sperati ca Bryan sa faca turn-ul.

Nu l-a facut deja? A scos cateva promo-uri "anti-big show" ca sa zic asa, si faza cu scaunul numai de face nu e:

Image
Image
Nмс
Midcarder

User Title: Art of Trolling

Postby John_Cena » 30 Jan 2012, 21:39

Nu stiu daca l-a facut in totalitate.Eu am o metoda putin mai ciudata cand nu sunt sigur ca un wrestler a facut sau nu turn-ul: cand nu ma pot baza pe reactiile fanilor, sunt atent la comentatori.Daca cei face inca ii iau apararea, inseamna ca a ramas face.....
Image

John_Cena
Mr. President

Postby Cissenho ™ » 30 Jan 2012, 21:40

Eu zic ca a fost un PPV bunicel..
Cissenho ™
Midcarder

Postby Smythe » 30 Jan 2012, 22:10

Daniel Bryan e heel.
Image
Smythe
Mysterious

User Title: Y2K

Postby Hopsin » 30 Jan 2012, 22:47

Bryan in momentul asta e tweener.

In momentul asta am realizat cat de idioti sunt jumatate de pe forumu asta, ok inteleg fratilor vroiati sa castige Jericho, si eu la fel dar daca ar fi castigat Jericho, ce ar fi facut? Ar fi mers la WM si ar fi fost batut de Punk, din 2007 nu a mai luat nimeni centura la WM, e timpu ca cineva sa castige, plus ca daca ar fi castigat Jericho, pun pariu ca toti ati fi zis ''ahh Jericho, stiam, cat de previzibil, WWE-ul e penal. Au facut exact ce trebuiai sa faca, nu cred ca unu de pe forum se gandea ca o sa castige Sheamus, cativa ati zis Miz, cativa ati zis Barret, niciunu Sheamus. Neprevizibilatea face wrestlingul interesant.

Plus Sheamus e potrivit sa castige RR si sa mearga la WM, de cand a fost facut face a fost pus over incontinuu, sper sa devina campion la WM.
Image

Daca hip-hopu' a murit, acum e Pastele.
Hopsin
Campion

User Title: That guy

Postby Cissenho ™ » 30 Jan 2012, 22:57

Shocker a zis.
Cissenho ™
Midcarder

Postby Shocker » 30 Jan 2012, 23:02

Eu m-am gandit logic cand am zis cine s-ar putea sa castige Rumble-ul.

Erau 2 variante :

1) Ori Chris Jericho daca vor sa il incoroneze campion WWE la Wrestlemania intr-un meci cu Punk, ceea ce nu ar fi chiar bine. Jericho ar putea ajunge foarte usor in Main-Event, in timp ce Sheamus a fost promovat incontinuu si promovat cum trebuie, iar acum primeste un push urias.

2) Niste wrestleri de viitor, niste wrestleri care au primit de curand push si care nu ajung asa usor in Main-Event in momentul actual : Wade Barrett si Sheamus. [desigur sunt mai multi, dar acestia ar fi cei mai potriviti. Ar mai fi Cody Rhodes, Dolph Ziggler]
Shocker
Campion

Postby Havok » 30 Jan 2012, 23:07

Poate in seara asta la Raw chiar va VORBI Jericho calumea.Trebuie sa vad Raw-ul pentru ca tare sunt curios sa vad in ce directie o iau story-urile actuale.
Havok
Campion

User Title: Tweener

Postby Add94™ » 30 Jan 2012, 23:16

Hopsin wrote:Bryan in momentul asta e tweener.

In momentul asta am realizat cat de idioti sunt jumatate de pe forumu asta, ok inteleg fratilor vroiati sa castige Jericho, si eu la fel dar daca ar fi castigat Jericho, ce ar fi facut? Ar fi mers la WM si ar fi fost batut de Punk, din 2007 nu a mai luat nimeni centura la WM, e timpu ca cineva sa castige, plus ca daca ar fi castigat Jericho, pun pariu ca toti ati fi zis ''ahh Jericho, stiam, cat de previzibil, WWE-ul e penal. Au facut exact ce trebuiai sa faca, nu cred ca unu de pe forum se gandea ca o sa castige Sheamus, cativa ati zis Miz, cativa ati zis Barret, niciunu Sheamus. Neprevizibilatea face wrestlingul interesant.

Plus Sheamus e potrivit sa castige RR si sa mearga la WM, de cand a fost facut face a fost pus over incontinuu, sper sa devina campion la WM.

Foarte bine spus . Bravo !
Once in a LifeTime
Add94™
El Galactico

User Title: Best Wfan's Heel

PreviousNext

Return to WWE